E-commerce atrakcyjny też dla sklepów dyskontowych

Polski rynek odzieżowy wart jest dziś niemal 7 mld euro. Coraz większy udział w tych zyskach mają też sieci dyskontowe. Walka o klienta toczy się zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sieci. O względy konsumentów w świecie online walczy od niedawna także Textil Market – marka należąca do grupy kapitałowej REDAN.
Sieć, zarządzana przez Spółkę Adesso (GK REDAN), ma blisko 300 sklepów zlokalizowanych głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Textil Market dąży do zdobycia pozycji lidera w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowo-Wschodniej, a otwarcie kanału e-commerce ma w tej strategii pomóc. Uruchomiony sklep internetowy TXM24.pl jest największym podmiotem w tym segmencie na polskim rynku.

To dla nas kamień milowy w historii sieci i ogromne wyzwanie dla jej operatora: spółki Adesso. Pierwsze wyniki są obiecujące i pokazują, że stworzone mechanizmy oraz kompletność oferty spełniają założone cele. Aktualnie w stałej ofercie mamy ponad 6 tys. artykułów i w krótkim czasie chcemy podwoić tę liczbę – mówi Lech Przemieniecki, prezes zarządu Adesso SA.

 

 

txm24 grafika 2

Stworzone rozwiązanie zwiększa zasięg marki i daje możliwość robienia zakupów w internecie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Klienci mogą liczyć na przystępne ceny i rabaty analogiczne do tych oferowanych w sieci stacjonarnej, a dodatkowo na specjalne obniżki wyłącznie dla klientów sklepu internetowego.

Przy tworzeniu sklepu txm24.pl wykorzystaliśmy infrastrukturę i doświadczenie nabyte przy realizacji dla innej marki Grupy REDAN – internetowej wersji sklepu Top Secret. Sklep Textil Market powstał w oparciu o zaawansowaną platformę Unity.Commerce – wyjaśnia Maciej Nikiel, Project manager w Grupie Unity. Platforma jest nieustannie rozwijana i wzbogacana o kolejne funkcjonalności, mające poprawić doznania zakupowe klientów marki.

Według danych z raportu PMR, sprzedaż największych sieci dyskontowych w 2013 roku wzrosła o 17 proc. W porównaniu z ostatnią edycją badania, o 4 pkt. proc zwiększyła się też liczba osób wybierających je na miejsce zakupów.

Zapraszamy na www.txm24.pl

Tagi: , , ,

O Autorze

Redakcja

Back to Top