Rynek Obroki stawia na Internet

Największy rynek rolno-spożywczy na Śląsku będzie mieć swój odpowiednik w sieci. Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A., właściciel spółki zarządzającej rynkiem – Śląskiego Rynku Hurtowego Obroki Sp. z o.o., zdecydowała się na uruchomienie internetowego kanału sprzedaży pod nazwą „Gildes”. Za projekt odpowiada Grupa Unity.

To prawdziwa rewolucja na śląskim rynku zaopatrzenia. Do tej pory klienci rynku OBROKI mogli jedynie dokonywać zakupów w sposób tradycyjny – przyjechać na teren hali, sprawdzić dostępność towaru i dokonać zakupu bezpośrednio od hurtownika.

92901289316824_big

Po wdrożeniu systemu internetowego, zarówno zamówienia, reklamacje jak i informacje o stanie magazynowym przechowywane w systemie ERP, będą dostępne online. Aplikacja będzie informować operatora o tym, jaki towar został zamówiony, jakie są terminy dostaw oraz gdzie docelowo należy dostarczyć produkt – tłumaczy Piotr Przybyłkiewicz, Project Manager Grupy Unity.

Platforma wyposażona jest również w inteligentny system rekomendacji. Personalizowany mechanizm, analizuje zakupy konsumentów o podobnych preferencjach i na tej podstawie poleca im produkty, które mają dużą szansę trafić w potrzeby odbiorcy. Ponadto, stworzony system umożliwia zaawansowaną komunikację z klientem. Pozwala na zastosowanie newsletterów, akcji promocyjnych oraz przypomnień. Platforma „Gildes” to wdrożenie działające lokalnie, jednak w przyszłości planowane jest rozszerzenie działalności na szerszą skalę.

– Uruchomienie platformy giełdy elektronicznej „Gildes” to kolejny krok w realizowanej strategii dywersyfikacji działalności CZH S.A. Szczególne znaczenie dla rozwoju firmy mają inicjatywy polegające na wchodzeniu w nowe segmenty działalności związane z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych. Naszym celem jest poprawienie pozycji konkurencyjnej i zwiększenie atrakcyjności naszej oferty oraz wykorzystanie potencjału Śląskiego Rynku Hurtowego Obroki Sp. z o.o. Jesteśmy przekonani, iż realizacja tak nowoczesnego przedsięwzięcia umożliwi rozwój naszej Spółce, zwiększy jej dochodowość i atrakcyjność. A hurtownicy, którzy ulokowali tam swoją działalność zyskają innowacyjne rozwiązanie do prowadzenia działalności online, które pomoże uzyskać wzrost sprzedaży ich produktów oraz pozyskanie nowych klientów – odpowiada Paweł Podsiadło, Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny CZH S.A.

 

obroki

Projekt zakłada stworzenie jednej platformy giełdy online, do której przystępować będą zainteresowane hurtownie zlokalizowane na terenie ŚRH Obroki oferując swoje produkty. CZH będzie właścicielem oraz administratorem systemu.

– Do pierwszego etapu zaprosiliśmy kilku największych hurtowników zlokalizowanych na terenie ŚRH Obroki Sp. z o.o., którzy w swojej ofercie bogatą gamę produktów spożywczych wysokoprzetworzonych – opisuje przedsięwzięcie Dorota Wesołowska – Muc, kierująca projektem z ramienia CZH S.A.

Tagi: , , ,

O Autorze

Redakcja

Back to Top